Kas oled mõelnud, miks me arvame, et saame õnnelikuks siis, kui meie ”kui vaid…” on täitunud?

Inimesed tulevad meie ellu ning kunagi uuesti lahkuvad. Sõbrad tulevad ja lähevad. Sinu varaline seis käib üles ja alla. Sul on paremaid päevi ning halvemaid päevi. Vahel Sa võidad, vahel aga kaotad. Kord oled terve, siis aga haige. See muutus on lakkamatu.

Muutustes ei ole mitte midagi halba. Ilma muutuseta ei toimuks arengut. Elu peab muutuma. Siiski otsime me alalõpmata stabiilsust ning kindlust. Üritame kõike analüüsida ning sildistada. Me jagame oma kogemusi kategooriatesse ning siis üritame neid omavahel võrrelda. Me võrdleme oma praegust armastatut eelmisega. Me võrdleme enda autot sõbra autoga. Me üritame kogu aeg kõigest mingit suurt pilti kokku panna.

Meditatsiooni eesmärk on puhastada mõistust. See puhastab Sinu mõttekäiku ning kõiki neid ärritavaid asju mis sellega kaasneb – ahnus, vihkamine, kadedus jms. Kõik need hoiavad Sind emotsionaalses vangistuses. Meditatsioon aitab Sul nendest vabaneda ning järgi jääb tõeline rahulik mõistus, teadlikkus, keskendumine ja võime süveneda asja olemusse (ehk näha nende tõelist palet). Sa ei saa meditatsioonist mitte midagi, aga kaotad küll paljusid ebameeldivaid asju.

Tegelikult on kõigil vaja mediteerida, sest kõik me otsime elus rahu, õnne ja edu.

Meditatsioon on lihtne, kuid võimas tehnika, mis võimaldab Su meelel ilma pingutuseta vaikseks ja rahulikuks muutuda – aitab Sul olla stressivaba ja füüsiliselt terve, leida üles sisemise rahu. Kui Sa oled rahulik ja õnnelik, siis oled ka terve. Sinu tulemused paranevad nii trennis, tööl kui ka koolis.

Meditatsiooni mõjud trennile:

 Meil on kogu aeg väga palju erinevaid mõtteid peas nii tööst, koolist, perest jne. Tihtilugu on raske nendest mõtetest lahti lasta. Treeningu ajal on oluline keskenduda sellele, mida me teeme. Nii väldime vigastusi ning ka tulemused on paremad.

Proovi mediteerida kasvõi 5 minutit enne treeningu algust. Ei ole oluline kuidas sa seda teed, vaid oluline on tuua ennast mõttele, et sa oled siin ja praegu. Tunnetada oma keha ja liikumist. Keskenduda oma kohalolekule. Samuti on ka üks viis paremate tulemuste saavutamiseks jõuharjutuste, kõrge intensiivsusega harjutuste vahele panna ka jooga harjutusi, et tasakaalustada mõtteid ja keha.

Samuti aitab mediteerimine keskenduda hingamisele – stabiilne sisse- ja väljahingamine aitab viia hapnikku lihastesse. Töötav lihas kasutab suuremal hulgal hapnikku kui tavaliselt. Hapnikunälgus organismis põhjustab organismi üldist väsimust, mõningal juhul hingamishäireid. Treeningujärgses taastumisperioodis hapnikunälgus põhjustab lihaste valusid.

Mediteerimine motiveerib. Ka rasketel hetkedel, kui sa tahaksid loobuda, aitab mediteerimine keskenduda oma eesmärkidele. Proovi lugeda oma hingetõmberid kümneni. Hinga sügavalt ja rahulikult. Korda kui vaja. See harjutus aitab sul keskenduda praegusele, oma eesmärkidele, jääda rahulikuks ja ratsionaalseks.